Polimeryzacja podłóg – akrylowanie posadzek przez MG Cleaning , impregnacja podłóg gwarantuje wysoką estetykę pomieszczeń, lecz najważniejszym celem jest zabezpieczenie przy pomocy powłoki polimerowej podłóg przed nadmiernym zużyciem i wydłużenie jej żywotności. Korzystając z profesjonalnie wykonanej usługi polimeryzacji podłóg, otrzymujesz efekt połysku na długi czas.

Najważniejszym elementem podczas wyboru powłoki na bazie polimeru na podłogę jest miejsce jego docelowego zastosowania oraz właściwości, jakie musi spełniać warstwa polimerów zastosowanych na powierzchnię.

Nie każdy polimer charakteryzuje się dobrymi właściwościami a co za tym idzie żywotnością i dobrą ochroną przed uszkodzeniami, dlatego do polimeryzacji posadzek należy zawsze dobrać właściwą powłokę, która zagwarantuje wysoki połysk i długi czas użytkowania warstw polimerowych. Mamy doświadczenie i sprzęt by MG Cleaning było właściwym wyborem

Proces polimeryzacji posadzki składa się z kilku etapów:

(niektóre z etapów mogą być pominięte ze względu na właściwości stosowanych preparatów o tym zadecyduje pracownik MG Cleaning)

  • etap I usunięcie starej warstwy polimerowej/akrylowej,

gruntowne czyszczenie posadzki/ usuwanie zabrudzeń – dokładnie pozbywamy się brudu, z wykładziny, linoleum  czy innego rodzaju podłogi

  • etap II neutralizacja posadzki polega na wypłukaniu posadzki do wartości neutralnego pH czyli około 7.
  • etap III podkład
  • etap IV  nakładanie najczęściej 2-3 warstw akrylowych czyli warstwy polimeru
  • etap V  polerowanie i utwardzanie podłoża mechanicznymi sposobami

Po prawidłowo przeprowadzonym procesie polimeryzacji posadzki należy przeprowadzić najważniejszy etap, wpływający na żywotność powierzchni tzn. mycie i konserwacja powłok. Po dokonanym zleceniu wskazujemy preparaty zalecane do bieżącego utrzymania czystości, dzięki którym jest możliwe utrzymanie świeżego wyglądu przez długi czas.

Akrylowanie, czyli polimeryzacja powierzchni posadzek PCV wykonujemy głównie w urzędach, szkołach, biurowcach, uczelniach, szpitalach, restauracjach, sklepach, zakładach produkcyjnych.

MG Cleaning  świadczy profesjonalne usługi polimeryzacji najwyższej jakości.

Realizujemy zleceń w całym kraju i nie ograniczamy się, MG Cleaning jest mobilnym i rzetelnym partner.